chilli kucharka1Když jsem poprvé držel v ruce Chilli kuchařku pro labužníky, říkal jsem si, že je to další z těch, které se chtějí svézt na nějaké módní vlně, tentokrát na stále populárnějším chilli.

 

Ale hned první nahlédnutí do knihy mě přesvědčilo, že jsem se velmi mýlil – její autor, Jan Pavlas, je totiž Chilliman se vším všudy! Láska k pálivému jídlu a souhra náhod ho přivedla k experimentování v kuchyni, kdy se pustil do výroby vlastních chilli omáček. A měly úspěch! A navíc ho to začalo hodně bavit! V průběhu roku se mu podařilo vyrobit spoustu úžasných domácích produktů s (nebo z) chilli a zaznamenat plno chutných originálních receptur. Neomezoval se pouze na omáčky, následovaly pasty, oleje, sambal, kečupy, čokolády nebo dokonce jerky.

 

„Co se přípravy pokrmů týče, dlouhodobě jsem dobře zvládal přípravu některých receptů tradičních v asijské či indické kuchyni. A neomezoval jsem se pouze tímto směrem. Vždy jsem měl k jídlu i vaření kladný vztah. A chilli papričky ho ještě umocnily na druhou. Vytvářel jsem vlastní recepty a vylepšoval ty známé. Během poutě kulinářským světem bylo vždy co objevovat. Vždyť svět kulinářství je prakticky bez hranic. Moje kniha zahrnuje téměř vše, co jsem s chilli v posledních letech zažil,“ píše v úvodu své kuchařky Jan Pavlas. Vedle receptů na domácí výrobky kniha odhaluje i spoustu skvělých receptů na pokrmy, během jejichž přípravy lze chilli (a taky vlastní domácí produkty z něj) použít.

 

Na své si přijdou opravdu všichni pojídači chilli, kniha je doslova nabitá rozličnými slanými, sladkými i bezmasými recepty, autor nás vytáhne ven, ke grilu, naučí nás připravovat oblíbenou pochoutku ze sušeného hovězího – jerky, nebo nás seznámí s exotickou hmyzí kuchyní.

 

Než se v jednotlivých kapitolách dostaneme k samotnému vaření, čeká nás trocha teorie, není to ale vůbec na škodu, ba naopak. Majitel kuchařky získá užitečného pomocníka, po kterém může sáhnout, kdykoli potřebuje informace o jednotlivých surovinách, postupech přípravy a chilli obecně.

 

Brožovaná kniha je plná barevných fotografií na křídovém papíře. Jednotlivé recepty jsou srozumitelné, autor uvádí řadu tipů či obměn. Užitečná je také informace o míře pálivosti, samozřejmostí je fotografie hotového pokrmu.

 

Chilli kuchařka pro labužníky od Jana Pavlase by rozhodně ve vaší knihovničce neměla chybět. Není totiž pouhou sbírkou chilli receptů, ale stane se vašim průvodcem a rádcem při vaření s chilli a kdo ví, možná vás popostrčí k vašim vlastním kulinářským experimentům. Budeme rádi, když se s námi o vaše chilli kreace podělíte!

 

Knihu vydalo nakladatelství Dona, k mání je například zde.

 

Autor: Chilliman.cz

 

 

 

Komentáře  

0 #2 Edwardo 2017-05-22 16:00
This probably won't come as a shock to, well, anyone.
And even uunder a low budget the jeweler will kindly explai to you the details
aboujt the ring inn order to make it affordable to you.
There are many reasons you ccan find ffor sharing an eternity ring
with your loved one this hooliday season.

Also visit my web site Wool trouser - Minerva: http://ktown365.com/xe/HillaryClinton/311446 -
Citovat
0 #1 Jim 2017-05-22 13:18
I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post
is written by him as nobody else know such detailed about
my difficulty. You are wonderful! Thanks!

My blog :: GB Cracked discount coupon: http://business.poteaudailynews.com/poteaudailynews/news/read/34254588/GB_Cracked_%E2%80%93_A_Real_System_Giving_inside_scoop_for_eCom_Store_Marketers
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit